چگونه پادری مناسب انتخاب کنیم ؟

شاید اولین سوالی که هنگام خرید پادری به ذهنتان برسد این باشد که چگونه پادری مناسب انتخاب کنیم ممکن است سوالی دیگر نیز داشته باشید ” پادری از چه جنس خریداری کنیم ” در ادامه با ما همراه باشید تا راحت بتوانید پادری مناسب مدنظرتان را انتخاب کنید به بیشتر سوال های احتمالی شما در رابطه با پادری مناسب پاسخ داده خواهد شد با ما همراه باشید.

انتخاب پادری مناسب چه برای ساختمان و چه برای مکان های اداری و تجاری در هنگام عملکرد یک دنیا تغییر از نظر دوام و ارزش پول ایجاد کند علاوه بر این انتخاب پادری آلمینیومی مناسب نیازمند کیفیت بالا و مطلوب بوده تا دوام بیشتری داشته باشد

ویژگی های مورد استفاده در ساخت پادری

برخی مواد رطوبت را به طور موثری نسبت به سایر مواد از بین می برند و خاصیت خشک شدن سریع ذاتی دارند. برخی از الیاف ساختار خود را حفظ کرده و باعث می شوند که مقاومت بیشتری در برابر خرد شدن داشته باشند ، در حالی که سایر مواد از نظر ترکیب بسیار ساده و با دوام تر هستند.

فرآیندهای مختلف تولید

تکنیک تولید همچنین می تواند تفاوتی از قبیل “پارچه زدن” ، “بافندگی” یا “پانچ سوزن” ایجاد کند. برخی از پادری های ورودی از ترکیبی از مواد ساخته شده است تا عملکرد چند مرحله ای به آن ارائه شود. متوجه خواهید شد که بسیاری از پادری های ورودی دارای نوارهایی از مواد مختلف هستند

 • بعضی از نوارها بهم تابیده می شوند
 • برخی از نوارها همانند مسواک دیده می شوند.
 • ·        بعضی از نوارها رطوبت را از بین می برند.

انتخاب کفپوش درب مناسب

انتخاب پادری مناسب در ابتدا برمیگردد به محل استفاده از آن به عنوان مثال پادری مکان های تجاری با پادری محل عمومی متفاوت است و انتخاب آن با یکبار دیدن پادری امکان پذیر نیست و از هوا کردن موشک نیز سخت تر نیست ولی نیاز به کارشناسی درست دارد.

انواع پادری

 • Nylon (نایلون)
 • Polypropylene (پلی پروپیلن)
 • Coir (الیاف سخت یا به اصطلاح الیاف نارگیل)
 • Cotton (پنبه)
 • Microfibre (میکرو فیبر)
 • Natural Rubber (لاستیک طبیعی)
 • Nitrile Rubber (لاستیک نیتریل)
 • PVC (پی وی سی)

Nylon

نایلون یک نوع الیاف مصنوعی است که بیشتر در درب ورودی مورد استفاده قرار می گیرید هزینه این نوع پادری نسب به پادری های دیگر کمی بیشتر بوده است. نایلون انواع مختلفی دارد که می توان به Polyamide اشاره کرد از این نوع پادری که به پادری سنگین معروف است در درب های ورودی بانک ها استفاده می شود از خوبی پادری از جنس نایلون می توان به خشک شدن سریع اشاره کرد و فقط برای درب ورودی کاربرد دارد.

Polypropylene

از پلیمر ترموپلاستیک مشتق شده است و همانند نایلون برای درب های ورودی مناسب است و از ویژگی آن می توان به کاهش گرد غبار اشاره کرد هزینه این نوع پادری نسبت به پادری نایلون در برخی موارد کمتر نیز دیده شده است. از موارد استفاده آن می توان به خرده فروشی ، دفاتر ، هتل ها نام برد.

Coir

این نوع پادری که از الیاف پوست نارگیل ساخته شده است در جهان مدرن امروزی بسیار مورد استقبال است و همانند دو پادری قبلی این پادری نیز در درب های ورودی مورد استفاده قرار می گیرد از ویژگی های این پادری می توان به brushing , جذب خاک و آب اشاره کرد. استفاده از این نوع پادری را برای محل های تجاری و اداری توصیه نمی شود.

Cotton

یکی دیگر از پادری های درب ورودی استفاده از پادری الیاف پنبه است این پادری بیشتر برای منازل پیشنهاد می شود از خوبی های این نوع پادری می توان به جذب آب بالا اشاره کرد و از بدی های آن می توان به عدم جذب کثیفی و خاک اشاره کرد.

در مقاله بعدی پادرهای بیشتری را معرفی خواهیم کرد.

پادری آلومینیومی چیست ؟

منبع

نوشته های مشابه:

ارسال نظر