پروفیل نور خطی

 

نور خطی از اجزا طراحی شده است که هر کدام اهمیت بالایی دارد یکی از این اجزا پروفیل نور خطی میباشد که در این مقاله به برسسی کامل آن میپردازیم.

نور خطی چیست؟

 

پروفیل نور خطی

 

امروزه طراحی داخلی یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبا و مدرن نشان دادن فضا میباشد. اما موردی که تاثیر بسیار زیادی در این طراحی ها دارد نورپردازی میباشد. مشخص است که با به روز شدن دانش همه چیز در حال تغییر مباشد طراحی نور پردازی نیز دستخوش تغییر شده و نور خطی جایگزین لامپ یا چراغ ها شده است. دلیل این استفاده نیز طراحی به روز و مدرن و استفاده از دانش روز میباشد. نور خطی ها نسبت و چراغ های دیگر مصرف انرژی کمتر و نور بیشتری را ساطح میکنندو

ساختار نور خطی

 

نور خطی

نورخطی از چهار قسمت تشکیل شده است. که شامل بخش های زیر میشود.

  • دفیوزر
  • پروفیل آلومینیومی
  • end cap
  • led

دفیوزر نور خطی  :

قطعه ای است که روی پروفیل آلومینیومی قرار میگیرد. دفیوزر از جنس های پلی کربنات و یا پلی پروپیلن میباشد. دلیل طراحی دفیوزر پروفیل نورخطی به دلیل وزن کم آن و همینطور پرتاب نور مناسب آن میباشد. به نحوی که باعث اذیت کردن چشم نمیشود.

پروفیل نور خطی( پروفیل آلومینیومی) : بدنه اصلی نورخطی از جنس آلومینیومی میباشد. پروفیل نور خطی از آلومینیوم آنودایز شده ساخته اند که رنگ اصلی آن ها نقره ای میباشد. طول عمر بالا و همینطور وزن کم آن ها دلیل استفاده از این آلومینیوم میباشد.

END CAP:

دو سر پروفیل آلومینیومی فضای بازی وجود دارد که به وسیله END CAP پوشانده میشود این قطعه میتواند از جنس پی وی سی یا آلومینیوم باشد

پروفیل نور خطی:

پروفیل نور خطی یکی از اصلی ترین قطعه های نور خطی میباشد. که تمام اجزا روی آن اسمبل میشود جنس این پروفیل از آلومینیومی میباشد که آنودایز میشود رنگبندی این پروفیل نورخطی میتواند طلایی , نقره ای , سفید و یا مشکی باشد که رنگ اصلی آن نقره ای است. آنودایز رنگی پروفیل ها هزینه بالاتری را در بر  دارد.

انواع پروفیل نور خطی

پروفیل نور خطی در اندازه ها و انواع مختلفی تولید میشود. اندازه پروفیل نورخطی یا پروفیل چراغ خطی معمولا به صورت اندازه های دو سانتی , سه سانتی, چهار سانتی , پنج سانتی و ده سانتی موجود میباشد.

پروفیل نورخطی در مدل های تورکار و روکار نیز در دسترس قرار دارند. در مدل های توکار معمولا پروفیل دارای یک بخش لبه دار میباشد که هنگار قرار گرفتن در داخل دیوار جلوه بسیاز زیبا تری خواهد داشت.

اما مدل دیگری که کاربرد مناسبی نیز دارد پروفیل نورخطی مناسب سقف های کناف میباشد. که طرفداران زیادی دارد پروفیل نورخطی مدل کناف به گونه ای طراحی شده است که به وسیله فنر های مخصوص به راحتی در سقف های پیش ساخته مانند کناف قرار میگیرد

نوشته های مشابه:

ارسال نظر